طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی فروشگاه اینترنتی

معرفی شهر اراک

 شهر اراک مركز استان مركزی می باشد. این شهر در 5 / 34 عرض شمالی و 41 / 49 طول شرقی واقع شده است و ارتفاع آن از سطح دریا 1755 متر می باشد. این شهر از دشتهای وسیعی تشكیل گردیده كه شمال آن را كوههای خلجستان و جنوب آن را كوههای كمره در بر گرفته است و زمینهای آن به وسیله جویبارهایی كه از این كوهها سرچشمه میگیرد مشروب می شود. شهرستان اراك برای كشاورزی چندان مناسب نیست ولی دره های كوهستانی اطراف آن حاصلخیز و دارای مراتع سرسبز و خرم است. بطور كلی اراك یك ناحیه كوهستانی است كه ارتفاعات این ناحیه هم زمان با بقیه سلسله جبال مركزی ایران بوجود آمده است. این شهرستان بر روی كمر بند زلزله خیز ایران قرار دارد. ولی به علت قدمت رسوبات و سختی آنها زلزله خسارت چندانی به این شهرستان وارد نمیكند. شهرستان اراك ناحیه ای مرتفع است لذا تاثیر ارتفاع در آب و هوا مشهود است .

از خصوصیات این منطقه تابستانهای نسبتا ملایم و زمستان های سرد می باشد. مدت زمستانهای آن طولانی و تابستان آن كوتاه می باشد. به علت نزولات جوی مناسب، طبیعت زیبا و سرسبزی بر این شهرستان حاكم است. وجود باتلاق یا كویر میغان در شمال شهرستان بر آب و هوای این ناحیه تاثیر فراوانی گذاشته است و هنگام زمستان غالبا ابر و مه غلیظ از این باتلاق برخاسته و فضای اطراف را بكلی تیره میكند.دمای هوا در این شهرستان گاه تا 44 درجه سانتیگراد می باشد و متوسط بارندگی آن 349 میلیمتر می باشد. هدف از ایجاد و احداث این شهر، در ابتدا پایگاه نظامی در این منطقه بوده تا بتواند در حفظ منطقه موثر باشد.این شهرستان در 289 كیلومتری تهران واقع شده است و به علت همین نزدیكی ، تردد به تهران سهل می باشد. مهمترین عواملی كه در سال های اخیر توسعه شهر را سبب شده، موقعیت ترانزیتی شهر می باشد كه بر سر راه شبكه شاه راه های ایران قرار دارد.

اراك در مسیر لوله نفت خام و محصولات نفتی مرسوه به تهران قرار دارد و یكی از علل احداث پالایشگاه جدید نفت و مجتمع پتروشیمی همین خطوط لوله بوده است.وجود شهر صنعتی در نزدیكی اراك و احداث كارخانه جات متعدد ماشین سازی ، تولید قطعات ماشین آلات، پروفیل و لوله سازی ، كارخانه ماشین آلات سنگین و راهسازی از دیگر عوامل هستند كه موجب شكوفایی اقتصادی این شهرستان گردیده است.

https://www.egardesh.com/city/%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 4
موضوع : | بازدید : 173
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در يکشنبه 11 آذر 1397ساعت 19:20 توسط ایمان |